Vieta: Klaipėdos „Žvejų rūmai“

Laikas: 2013-12-14, 18.00 h. 

Dieviškoji komedija
Režisierius – Eimuntas NEKROŠIUS
Į lietuvių kalbą vertė Aleksys Churginas
Scenografas – Marius Nekrošius
Kostiumų dailininkė – Nadežda Gultiajeva
Originalios muzikos autorius – Andrius Mamontovas
Kas lėmė tai, jog geriausiu visų laikų Europos literatūros kūriniu laikoma viduramžių dainiaus Dantės Alighierio poema išliko per amžius skaitoma ir populiari visame pasaulyje? Naujausios Teatro „Meno Fortas“ premjeros pagal „Dieviškąją komediją“ kūrėjai sako, jog laikui nepavaldžią šedevro aurą kuria jo emocinė įtaigos jėga.
Dantė, Vergilijaus vedamas per „Pragarą“ ir „Skaistyklą“ į „Rojų“, kur jo laukia mylimoji Beatričė, sutinka dešimtis savo istorijas pasakojančių personažų. Šios istorijos, paremtos ir tikrais faktais, ir legendomis, verčia Dantę susimąstyti apie savo gyvenimo klaidas, nuodėmes, prisiminti draugus ir priešus, apgalvoti savo paties gyvenimą ir kūrybą.
Ši žmogiškoji poemos pusė yra naujausio režisieriaus Eimunto Nekrošiaus spektaklio varomoji jėga. Režisieriaus kuriamos žmogiškų išgyvenimų istorijos, kupinos meilės, aistros, skausmo, švelnaus humoro ir subtilios ironijos, leis žiūrovui įžengti į magiškas Dantės pomirtinio gyvenimo erdves, esančias ne kažkur toli, o kiekvieno mūsų sielos gelmėse.
Pagrindinius vaidmenis spektaklyje kuria didelę bendro darbo patirtį su režisieriumi turintys aktoriai. Dantė – Rolandas Kazlas (Jago vaidmuo garsiajame „Otele“), Vergilijus – Vaidas Vilius (dirbęs visuose pastarųjų metų Eimunto Nekrošiaus pastatymuose – „Metai“, „Giesmių giesmė“, „Faustas“, „Idiotas“), Remigijus Vilkaitis (žinomas iš Jaunimo teatro pastatymų – „Meilė ir mirtis Veronoje“, „Nosis“). Daug energijos spektakliui suteikia grupė jaunų talentingų aktorių – Darius Petrovskis (matytas Dostojevskio „Idiote“), Simonas Dovidauskas, Ieva Triškauskaitė (įkūnijanti Beatričę) ir kiti.
Spektaklio prodiuseris – Teatras Meno Fortas.
Koprodiuseriai – Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Apulijos teatras (Teatro Pubblico Pugliese, Baris), Tarptautinis Stanislavskio fondas (Maskva), Festivalis „Baltiskij dom“ (Sankt Peterburgas).
Spektaklis kuriamas padedant prodiuseriui Aldo Miguel Grompone ir Lietuvos kultūros ministerijai.
Režisierius
Eimuntas NEKROŠIUS
Scenografas
Marius NEKROŠIUS
Kostiumų dailininkė
Nadežda GULTIAJEVA
Muzikos autorius
Andrius MAMONTOVAS
Vaidina
Rolandas KAZLAS (Dantė)
Vaidas VILIUS (Vergilijus)
Ieva TRIŠKAUSKAITĖ (Beatričė)
Remigijus VILKAITIS (Popiežius)
Paulius MARKEVIČIUS (Pasiuntinys)
Audronis RŪKAS (2πR)
Marija PETRAVIČIŪTĖ (Italija)
Julija ŠATKAUSKAITĖ (Sapija)
Beata TIŠKEVIČ (Frančeska)
Milda NOREIKAITĖ (Džema)
Jurgita JURKUTĖ (Pija)
Darius PETROVSKIS (Vani Fučis)
Simonas DOVIDAUSKAS (Brunetas Latinis)
Vygantas VADEIŠA (Kasela/ Charonas)
Pijus GANUSAUSKAS (Florentietis)
Justas VALINSKAS (Ninas)

On sausio - 3 - 2014 2. Organizuoti projektai 2010 metai

Komentuokite