Klaipėdoje – rusiškos žiemos linksmybės

Šeštadienį po pietų eidamas per nuo šalčio sustirusį ir negyvą Klaipėdos senamiestį galėjai netikėtai atsidurti visai kitame pasaulyje. Friedricho pasaže vyko tikros linksmybės rusiška tematika. Kas užklydo, tas nori nenori linksminosi su visais, nes kojos pačios kilnojosi.

Čia buvo šokami rusų nacionaliniai šokiai, dainuojamos „čiastuškos“, galėjai pamatyti uolų policininką iš Kaliningrado, netgi pačią Alą Pugačiovą su Filipu Kirkorovu, tokius, kokius juos įsivaizduoja Parodijų teatras. O kai pasivaikščioti į kiemelį išeidavo tikra meška, žmonės tuojau ją apipuldavo. Buvo labai daug norinčiųjų būtent su ja nusifotografuoti.

Kieme buvo kepami blynai su raudonaisiais ir juodaisiais ikrais (tikrai skanūs), verdami rusiški barsčiai, beje, jų lėkštė kainavo tik 2 Lt, rusiško samagono ir karštos arbatos buvo į valias. Kavos namuose galėjai paragauti tikrų rusiškų pyragėlių su kopūstais, kitur paskanauti kitokių rusiškų patiekalų.

Kieme stovėjo ir pirtelė, ir garuojantis kubilas su karštu vandeniu. 13 val. buvo užsiregistravusi pasipliuškenti kubile po atviru dangumi šeima su vaikiais, organizatoriai juos vis dėlto atkalbėjo, nes vaikai galėjo sušalti. Užtat kai po 15 val. į kubilą įlindo dvi moterys ir vyrukas, į kailinius įsisupusiems žiūrovams juos stebėti buvo tikras smagumėlis.

Nors atrodo nieko ypatingo nevyko – visi šoko, dainavo ar ritmingai trepsėjo, šmirinėjo, vaikai, suradę natūralią sniego krūvą, ant jos voliojosi, bet kažkodėl visiems buvo linksma, nors ir ankšta.

Beje, smuklėje, turinčioje tik 60 vietų, į kurią įėjimas kainavo 20 Lt, vakare jau laisvų vietų nebebuvo.

Friedricho pasažo komercijos direktorė Daina Kaveckienė ve.lt sakė mananti, kad renginys, organizuotas kartu su Renginių centru, pavyko. Ir žmonių nemažai apsilankė, o ir jai pačiai su riestainių karoliais vaikščioti tarp jų ir žiūrėti į linksmus veidus buvę labai smagu.

Taigi vieni susirinkę vis svarsto, kaip tą Klaipėdos senamiestį reikia atgaivinti, o kiti, žiūrėk, ima ir atgaivina kad ir trumpam.

D. Kaveckienė sakė, jog planuojama kas mėnesį Friedricho pasažo kieme rengti panašius įvairios tematikos renginius.

Plačiau… Dienraštis „Vakarų ekspresas“

On sausio - 23 - 2010 Mes spaudoje