William Shakespeare

VASARVIDŽIO NAKTIES SAPNAS

Vienos dalies komedija

Režisierius, choreografas, dailininkas – Oskaras Koršunovas

Dailininkė-asistentė – Marta Vosyliūtė

Choreografė-asistentė – Vesta Grabštaitė

Garsinių konstrukcijų architektas – Gintaras Sodeika

Mylimuosius, elfus ir kitus nepakartojamo choreografinio reginio personažus kuria pažįstami ir pripažinti aktoriai: Darius Gumauskas, Rytis Saladžius, Airida Gintautaitė, Rasa Samuolytė, Tomas Žaibus, Mindaugas Lungis, Alina Zujytė, Nerijus Gadliauskas, Rasa Marazaitė, Gintautas Ryliškis, Sonata Visockaitė, Živilė Šimkienė, Eglė Valytė, Rasa Kulytė, Kristina Jakubauskaitė, Karina Metrikytė

Pasaulinė premjera – 1999 m. rugpjūčio 28 d. Helsinkyje

Premjera Vilniuje – 1999 m. lapkričio 17 d.

„Vasarvidžio nakties sapnas“ buvo pristatytas „Passages“ festivalyje Nansi (Prancūzijoje), Belfasto festivalyje Šiaurės Airijoje, LIFT festivalyje Londone, Karakaso festivalyje Venesueloje, Šekspyro festivalyje Diuloje (Vengrija), Šizuokos pavasario menų festivalyje Japonijoje, festivalyje „Panorama“ Minske ir daugelyje kitų.

Kas yra meilė? Aišku kas. Ko reikia meilei? Nedaug ko. Kam reikia meilės? Aišku kam. Svarbiausia, kad meilė nugali viską. Aišku, ji yra pavojingiausias ginklas ir ašarų upeliai, sumaištis ir laiminga pabaiga. Apie visą tai išmoningiausiai pasakoja Shakespeare‘as, jo sonetai ir beveik visi dramos kūriniai. Nemirtinga komedija „Vasarvidžio nakties sapnas“ geriausiai atskleidžia meilės prigimtį, parodo, kokia ji atmaininga ir įvairi.

Režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklyje, Lietuvoje ir užsienyje suvaidintame daugiau nei 130 kartų, įsimylėjėlių poros „laksto“ kažkur po miškus ir pelkes už Atėnų sienos, o keliaujanti aktorių trupė sukuria tokį kerintį vaidinimą, po kurio išsyk norisi kelti šampano taurę olimpinės meilės pergalės vardan. Be muzikos, be scenografijos, beveik be kostiumų, komedija „Vasarvidžio nakties sapnas” yra tiesiogine to žodžio prasme „sukalta” iš lentų, kurios mylinčiųjų rankose virsta durimis, tiltais, veidrodžiais, frakais ir visa kuo, ko reikia nežabotai meilės šventei.

„Režisierius stebėtinai lengvai derina į žiūrovų fantaziją apeliuojančią vizualią raišką, kuri tiesiogiai siejama su komedijos peripetijomis arba įgauna savarankiško komiško divertismento spalvų, ir verbalią – Shakespeare`o tekstą. Žodžiai – ne tik papildomas informacijos srautas; dažnai kontrastingas žodžio ir situacijos, žodžio ir plastinio įvaizdžio, žodžio prasmės ir jo intonavimo derinys įskelia papildomas komiškumo kibirkštis. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad vizuali raiška rizikuoja užgožti verbalią, o režisūrinė fantazija – komedijos intrigos peripetijas. Bet ne tai svarbu. Režisierius šįkart siekia ne supriešinti du dramaturgo pateiktus – realų ir sapno – pasaulius, bet sapne ištirpdyti realybę. Visa, kas vyksta scenoje, – greičiau veikėjų ir žiūrinčiųjų sapnas”. (Rasa Vasinauskaitė, Literatūra ir menas, 1999 12 11)

Tai pats linksmiausias ir lengviausiai širdį užkariaujantis Oskaro Koršunovo teatro spektaklis, kurio pagrindiniu mecenatu Shakespeare‘o fanai pelnytai laiko šv. Valentiną. Ši meilės misterija apkeliavo pusę pasaulio ir įrodė, kad jokie mes ne stuobriai!

Bilietus galite įsigyti visose „Tiketa“ kasose!

BilietaiOn spalio - 20 - 2011 2. Organizuoti projektai

Komentuokite