Penktadienio vakarą Klaipėdoje auksinių rankų meistrė Regina Doseth pristatė besiūlio veltinio drabužių kolekciją „Jūrų spalvos“. Ją demonstravusios žymios Klaipėdos ir Lietuvos moterys pasipuošė iš veltos vilnos ir šilko sukurtomis unikaliomis suknelėmis, tunikomis, skraistėmis, švarkais, turkiško stiliaus kelnėmis liaudyje dar vadinamomis „šaravarais“.

„Veltinis tai ne pilkas „veilokas“ ir ne vien spalvoti karoliai, veltinis kur kas daugiau“,- šypsosi Regina Doseth, išgirdusi pirminę žmonių nuomonę apie veltinį.

Plevenantys ir šilko lengvumo rūbai sukurti naudojant nuno – felt vėlimo techniką. Tai vėlimas ant audinio, naudojant natūralias medžiagas tokias, kaip šilkas, vilna, medvilnė, linas.

Veltinio meistrė visus vakaro svečius pakvietė žvilgtelėti ne tik į šalia esančią Baltijos jūrą, bet ir į kitas jūras ir į jų spalvas. Kolekciją sudarė dvi dalys: pirmoji – ramesnė, skirta Negyvosios jūros grožiui. Čia daugiausia vyrauja vandens atspalviai, baltas druskos blizgumas, smėlio spalvos. Antra dalis – kiek temperamentingesnė: čia karaliauja Karibų jūros vandens atspalviai ir daug povandeninio gyvenimo spalvų.

„Jūrų spalvos“ – pirmoji Reginos Doseth rūbų kolekcija, apie kurią menininkė svajojo 23-ejus metus. Apdovanota išskirtiniu talentu kūrėja ir energinga keturių vaikų mama veltiniu susidomėjo prieš aštuonerius metus ir vėlimo technikos pradmenų išmoko iš savo anytos Norvegijoje. Vėliau įgūdžius tobulino Anglijoje, Danijoje, Norvegijoje. Regina Doseth – bene vienintelė Lietuvoje galinti sukurti besiūlį veltinį rūbą pagal kiekvieno išmatavimus ir pageidavimus. Tam neprireiks nei adatų, nei siūlo.

Prieš trejus metus Regina Doseth tapo Tarptautinės veltinio asociacijos nare, yra surengusi ne vieną parodą Lietuvoje („Žiemos vaivorykštė“, „Pievų koralai“), aktyviai dalyvavo įvairiuose vėlimo kursuose. Prieš metus sostinėje Regina pristatė originalią ir spalvingą skrybėlaičių kolekciją.

Plačiau… DELFI.lt

Plačiau… Dienraštis „Klaipėda“

Plačiau… lrytas.lt

Plačiau… Dienraštis „Vakarų ekspresas“

On gruodžio - 8 - 2009 Mes spaudoje